Anasayfa > Hizmetler
 
 Satış
Michelin Yetkili Bayii olarak Michelin ürün gamında bulunan tüm ebatlardaki lastiklerin satışını yapmaktayız. Konusunda uzman ekibimiz ile birlikte aracınız ve amacınız için en doğru lastiği belirledikten sonra uygun ödeme koşulları altında lastiğinizi temin edebilirsiniz.
 
 Servis
Lastiklerinizin bakımı için EUROMASTER servis noktalarındaki uzman personelimize danışın. Maksimum güvenlik, kilometre ömrü ve memnuniyetiniz için hizmet ve tavsiyelerimiz.
 
Lastik Söküp Takarken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Lastik sökme, takma, hava basıncı ve balans işlemlerinin uygun donanım  ve eğitimli profesyoneller tarafından yapılması gerekir. 

Uzman Açıklaması
Yeni lastikler neden arka tarafa (dingile) takılır?
Eğer araç kavrayışını yitirirse, sürücü için önden kayan bir aracı kontrol etmek, arkayı kontrol etmekten (direksiyon ile) daha kolay olacaktır

Yeni lastikleri arkaya takmanın avantajları: 


Uzman Hizmeti
:Lastik Uzmanı EUROMASTER, lastik sökme-takma konusunda uzmandır.

Lastik sökme - takma paketimiz: 
- Jantın sökülmesi ve takılması,
- Lastiğin sökülmesi ve takılması, 
- Takma yüzeylerinin fırçalanması, 
- Elektronik balans ayarı, 
- Ön düzen kontrolü 
- Supapın değiştirilmesi, 
- Lastiğin doğru hava basıncıyla şişirilmesi.  

Lastiklerinizi EUROMASTER’da taktırarak güvenlikle seyahat edersiniz. 

Balans: Lastiklerin balans ayarı, tekerleğin ağırlığını dönme ekseni etrafına eşit olarak dağıtır ve böylece titreşimler ortadan kalkar. 

- Lastiklerinizin, 
- Süspansiyon aksamının, 
- Direksiyon aksamının, 
- Aracınızın rulmanlarının, Erken aşınması önlenir.

Supap Değişimi: Supap, lastiğinizin sızdırmazlığını korur. Yüksek basınçlara ve dış etkilere maruz kalan supap, zamanla yıpranır ve artık sızdırmazlığını sağlayamaz hale gelir. Bu nedenle EUROMASTER uzmanları her lastik değişiminde supapları da değiştirirler. 

Doğru Hava Basıncı: Hava basıncı aracınıza, lastik ebadınıza, sürüş koşullarınıza uygun olmalıdır. Yanlış basınç; güvenliğinizi, yol tutuşu, lastiklerin kilometre ömrünü ve yakıt tüketimini olumsuz yönde etkiler. 

Yüksek hava veya düşük hava basıncı ile şişirilmiş lastiklerle araç kullandığınız takdirde güvenliğiniz artık sağlanmıyor demektir.

 
Lastiklerde Balans Ayarının Önemi
EUROMASTER, yılda en az bir kez veya 15.000 kilometre de bir lastiklerinizin balans ayarını yaptırmanızı tavsiye eder. 

Uzman Açıklaması: Lastiklerin balans ayarı, tekerleğin ağırlığını dönme ekseni etrafına eşit olarak dağıtır ve böylece titreşimler ortadan kalkar. 

Balans:
- Güvenliğinizi ve konforunuzu korur.
- Lastiklerinizin, süspansiyon ve direksiyon aksamlarının ve aracınızın rulmanlarının erken aşınması önlenir. 

Lastiklerinizin balans ayarı; düzensiz yıpranma veya kaldırıma çarpma gibi bir darbe nedeniyle balans ağırlığının düşmesi veya kayması sonucunda zamanla bozulabilir.

Uzman Tavsiyesi: Konforunuz ve güvenliğiniz için, her yıl veya 15.000 kilometre de bir balans ayarı yaptırmanızı tavsiye ediyoruz.

Uzman Hizmeti:EUROMASTER’da, her lastik değişiminizde balans ayarı yapılır. 
Balans ayarının bozulması yüzünden titreşim olduğunda, EUROMASTER Uzmanları balans ayarını yeniden yapmak için hizmetinizdedir. 

Uyarı Sinyaller
i- Direksiyonda veya sürücü koltuğunda titreşim hissedilmesi.
- Lastiklerde düzensiz aşınma.  

 
 
Lastiklerde Rotasyonun Önemi

Güvenliğiniz için, EUROMASTER daha az kullanılmış lastikleri arkaya takmanızı tavsiye eder. 

Yeni lastikleri arkaya takınız: 
EUROMASTER yeni lastiklerinizi (veya daha az kullanımış) arkaya takmanızı tavsiye etmektedir; böylece yol tutuşunuz en iyi seviyede olur: 
- Virajda daha iyi yol tutuş
- Daha iyi fren  

Sürücü direksiyon ile aracın önünü kontrol eder ve arka lastiklerde aynı yöne gider.
Eğer aracınızın 2 lastiğini değiştiriyorsanız, yeni lastikleri arkaya takınız.Yılda 1 kez
: lastiklerinizin daha performanslı kullanımı ve daha uzun ömürlü olmaları için rotasyon yapın!4 adet lastiğinizinde aşınma seviyesi eşit olduğunda (örneğin 4 yeni lastik aldığınızda), EUROMASTER yaklaşık 10.000 kilometre de bir veya yılda bir kez lastiklerinize rotasyon yapmanızı tavsiye eder. Böylece, 4 lastiğiniz de bir yıl içinde eşit şekilde yıpranır ve daha uzun ömürlü olur.Uzman Tavsiyesi: Rotasyon ön lastikleri arkaya, arka lastikleri ise öne takma işlemidir. Bu işlem gereklidir; çünkü lastikler eşit şekilde aşınmaz: ön lastikler her zaman arka lastiklerden daha hızlı aşınır. En “yeni lastiklerin” arkaya takılması kuralına rotasyonda da sağdık kalınır.Dönme yönünü korumak için, arka sağ lastik ön sağa ve arka sol lastik ön sola takılır. 

Uzman Hizmeti: Aracınızın 2 lastiğini değiştirmeye karar verdiğinizde, EUROMASTER Uzmanları rotasyon işlemini gerçekleştirir: yeni lastikleri arkaya ve arka lastikleride öne takarlar. Böylece en “yeni lastikler arkaya” takılır kuralına uyulur ve güvenliğiniz artar. 
 
 
Lastik Tamirinde Dikkat Edilmesi Gerekenler
EUROMASTER uzmanları, risksiz ve endişesiz bir şekilde tekrar yola dönmenizi sağlamak için lastiklerinizin tamirini gerçekleştirir. 

Uzman Açıklaması
Bir lastiğin hangi durumlarda tamiri mümkündür?
Lastiğin tamir edilmesi birçok durumda mümkündür (örneğin; hasar lastiğin sırtında yer alıyor ise). Ancak, bu işlem uzmanlığını gerektirir. 

Tamir 5 aşamada yapılan teknik bir işlemdir:
1. Lastikteki deliğin ve lastiğin iç kısmının derinlemesine incelenmesi ve temizlenmesi.
2. Lastiğin hava kaçıran kısmının yamaya hazır hale getirmek için deliğin traşlanması.
3. Lastigin hava kaçıran kısmının sızdırmazlık katmanının raspalanması.
4. Açılan deliği ve karkası güçlendiren “mantar yama” adı verilen özel parçanın yerleştirilmesi.
5. Lastiğin basınçla test edilmesi.

Uzman Hizmeti: Lastiğinizin patlaması halinde, daha fazla para harcamak yerine lastiğinizi  tamir ettirin! Teknisyenlerimiz, patlayan lastiği söktükten sonra, tamirinin mümkün olup olmadığını anlamak için hasarı incelerler.
Her şey, lastiğin durumuna, deliğin boyutuna ve yerine bağlıdır.

EUROMASTER, eğer mümkünse her zaman lastiğinizi onarır ve:
- Lastiğinizin ömrünün uzamasını,
- Lastik maliyetinden tasarruf etmenizi,
- Emniyetli bir şekilde ve endişe duymadan, yeniden yola dönmenizi sağlar. 

Uyarı Sinyalleri:
- Lastiğiniz inmiş ise patlamış olabilir; fakat başka bir sebeple basıncının düşmüş olması ihtimali de vardır (supapın sızdırmazlığı, jantın paslanması…)
- Diğer lastiklerinize göre anormal bir hızla iniyor ise bu lastiğin hasar görmüş olduğu anlamına gelir. Çok yavaş inmeye neden olan bir delinme söz konusu olabilir.
Her iki durumda da, lastiğin uzman tarafından tamirinin gerçekleştirmesi gerekir. Lastiklerde Ön Düzen Ayarının Önemi
Aracın yürüyen aksam ön düzen ayarının iyi durumda olması,  yol tutuş performansını ve lastik ömrünü artırır.
Uzman Açıklaması: “Ön düzen”, araç üreticilerinin verileri ve lastiklerin aşınma analizine göre, aracın 4 tekerleğinin açılarının kontrol edilmesi ve ayarlanmasıdır.Düzgün yapılmış ön düzenin çevresel ve ekonomik artıları:
- Daha iyi bir yuvarlanma direnci ve dolayısıyla daha az yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu.
- Daha uzun ömürlü lastikler.
- Mekanik aksamların korunması. 
Ön Düzen
EUROMASTER Uzmanları aracınızın ön düzen ayarını kontrol ettirmenizi tavsiye eder: 
- Önemli bir şok darbe sonrasında (kaldırım, derin çukur).
- Her lastik değişiminde. 
- Yılda en az bir kez.
Uzman Hizmeti: Teknisyenlerimiz, servise gelen tüm araçların ön düzen ayarını kontrol ederler ve gerekli görürlerse aracınıza ön düzen ayarı yapılmasını önerirler.Ön düzen ayarında EUROMASTER Uzmanlarına güvenin!  
Uyarı Sinyalleri:
- Lastikleriniz daha hızlı ve düzensiz bir şekilde aşınır. 
- Aracınızın yol tutuşu değişir. 
- Gözle görülür bir sebep olmaksızın aracınız sağ veya sol tarafa doğru “çeker” .
- Direksiyonuz artık düz değildir. 
- Direksiyon parçaları hızlı bir şekilde yıpranır. 
 
 Lastik Saklama / Lastik Otel

Yaz lastiklerinin çıkartılıp kış lastiklerinin takılmaya başladığı dönemde ya da tam tersi bir durumda yaşanılan en büyük sıkıntı çıkan lastiklerin saklanmasıdır. İşte tam bu noktada Michelin imdadınıza yetişiyor.Lastik değişim zamanınızda, dilerseniz geçmiş sezon lastiklerinizi bize bırakabilir ve böylece lastiklerinizi saklayacak yer arama derdinden kurtulabilirsiniz.Lastiklerinizi kullanım zamanınız gelene kadar Lastik Otelimizde ağırlayalım, kullanmak istediğinizde size teslim edelim.

Kış veya yaz lastiklerinizin saklanmasına mı ihtiyacınız var? EUROMASTER size ayrıcalıklı bir hizmet sunuyor! 

Uzman Açıklaması: “Master Otel” kış veya yaz lastiklerinizin bir sonraki mevsime kadar saklanmasını ve korunmasını sağlayan bir hizmettir. Lastiklerinizin en iyi koşullarda saklanmasını garanti eder:
- Işıksız.
- Kuru ve serin bir ortamda.
- Teknik gereksinimlere uygun bir binada.

Uzman Tavsiyesi: EUROMASTER, kış döneminde güvenliğinizi sağlamak için, aracınıza kış lastikleri takmanızı tavsiye ediyor. 7 derecenin altındaki sıcaklıklarda yaz lastikleri sertleşir, yola daha az tutunurlar; bu durum, suda kızaklama riskini  artırır.

Neden kış lastikleri kullanmalıyız?
Kış lastiklerinin avantajları: 
Master Otel

Uzman Hizmeti: Mevsim değişikliğinde,  yaz veya kış lastiklerinizi değiştirmeniz ve bir sonraki mevsime kadar onları saklayabileceğiniz bir yer bulmanız gerekir. EUROMASTER lastiklerinizi saklamanız için size ayrıcalıklı bir hizmet sunuyor. 


 Yol Yardımı
Michelin Yol yardımı seçen her koşulda kazanıyor. Yol yardımı hizmeti neleri kapsıyor?
 
ÇEKİCİ HİZMETİ
Aracın arızalanması , kaza sonucu hareket edemez durumda kalması, iki lastiğin birden patlaması veya stepne bulunmaması gibi durumlarda araç , aynı il sınırlarında en yakın servise; benzinin bitmesi halinde ise en yakın benzinciye çekilir.
 
KURTARMA HİZMETİ
Aracın çekici ile kurtarılmasının mümkün olmadığı durumlarda (kaza veya başka nedenlerle aracın yoldan çıkması gibi) kurtarma masrafları belirli oranda karşılanır. Belirtilen limiti aşan hizmet bedeli, müşterilerden tahsil edilir.
 
KONAKLAMA HİZMETİ
Arızalanan veya kaza yapan aracın 48 saat içinde onarılmayacak durumda olması halinde , çekici veya kurtarma işleminin Michelin'in yol yardımı hizmeti tarafından yapılması önkoşuluyla, arızalı araç sürücüsüne ve yolculara (maksimum 5 kişi) 3 veya 4 yıldızlı bir otelde kahvaltı dahil konaklama imkanı sağlanır.
 
ARACIN EMANET VE MUHAFAZASI
Kaza geçiren aracın onarım süreci 72 saati aşacak ise veya aracın çalındıktan sonra bulunması halinde , Michelin'in yol yardım hizmeti 3 günlük otopark bedelini karşılayacaktır.Otopark üçreti günlük belediye otopark üçreti aşamaz.
 
PATLAYAN LASTİĞİN DEĞİŞTİRİLMESİ
Araç Sürücüsünün Talep etmesi Halinde , havası inen veya patlayan lastik, gönderilecek görevli bir ekip tarafından değiştirilir.Araçta stepne bulunmaması veya lastiğin onarılmasını gerektiren durumlarda araç en yakın yetkili servise çekilir.
 
 

 
 

   
   
         
Eralp Kopan - Michelin Yetkili Bayii  
Adres: Müftü Mah. Ugur Mumcu Cad
No:44/C Eregli - Zonguldak
 
Telefon: (0372) 322 78 23